امروزه باتوجه به زندگی آپارتمانی، تدریجا ارتباط انسان و طبیعت کم شده است. اما ایرانیان از سالیان دور تاکنون جزء علاقمندان به طبیعت بوده‌ و همواره در تلاش بودند تا از گیاهان و گل‌های آپارتمانی در منازل خود استفاده کنند. وب سایت تخصصی هوم اند با ارائه این مطلب سعی دارد ابعاد مختلف نگهداری گل های تزئینی را در خانه عنوان کند و به شما در خرید گل های آپارتمانی کمک کند.

استفاده از گل‌های آپارتمانی در دکوراسیون داخلی خانه علاوه بر زیباسازی فضای منزل شما، کمک بسزایی به سالم زیستن شما می‌کند. مهم‌ترین تاثیر این گیاهان این است که با مرطوب نگه داشتن هوا و تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن همچون یک فیلتر عمل کرده و آلودگی‌های موجود در هوا را از بین می‌‌برند. برخی به غلط، به دلیل ناتوانی در فراهم کردن شرایط نگهداری این گیاهان، از خرید آن‌ها صرف‌نظر می‌کنند.

شاخص‌های مقاومت گل‌های آپارتمانی

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که هریک از گل‌های آپارتمانی نسبت به یک فاکتور خاص مقاوم هستند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از گل‌ها با شرایط محل زندگی شما هماهنگی دارد. شاخص‌های مقاومت گل‌های آپارتمانی به چند دسته تقسیم می‌شود. این شاخص‌ها عبارتند از: مقاومت در برابر سرما، گرما، نور کم و کم آبی، یا به عبارتی گل‌ها و گیاهان مقاوم به سرما، مقاوم در برابر گرما و گل‌های مقاوم به کم آبی و مقاوم به نور کم یا مقاوم به سایه، که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

گل‌های آپارتمانی مقاوم نسبت به نور کم

گل‌‌هایی که در برابر نور کم مقاوم هستند اصطلاحا گیاهان «سایه دوست» نامیده می‌شوند. این گل‌ها بهترین گزینه برای آپارتمان‌هایی‌اند که به نور خورشید دسترسی ندارد. در ادامه می‌توانید تعدادی از این گیاهان را مشاهده کنید که نسبت به نور کم مقاوم بوده و در سایه نیز به خوبی رشد و نمو دارند.

گل عشق یا اُکسالیس، پوتوس ابلق، درختچه پاچیرا، برگ قاشقی، گل فیتونیا و وریزیا از جله پر کربردترین گل‌های آپارتمانی مقاوم نسبت به نور کم هستند.

گل‌ اکسالیس هوم اندگل‌های مقاوم نسبت به سرما

در فصول سرد سال، اغلب آپارتمان‌ها به دلیل وجود اختلاف دما در هریک از اتاق‌ها شرایط لازم برای نگهداری از گیاهان را ندارد. از همین رو بهتر است گل آپارتمانی مقاوم به سرما را انتخاب کنید. گل خورشیدی، یکی از بهترین گل های مقاوم در برابر سرما است.

گل‌ خورشیدی هوم اندگل‌های مقاوم نسبت به گرما

هویا، زیباترین گل آپارتمانی مقاوم است که می‌توانید از آن در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. برگ‌‌های این گل زیبا قلبی شکل هستند. گل هویا دارای گلبرگ‌های سفید رنگی است که وسط آن قرمز رنگ است. حداکثر دمایی که این گل، در فصول بهار و تابستان تحمل می‌کند ۳۰ درجه است. بهترین دما برای حفظ و نگهداری از هویا، در فصول بهار و تابستان ۲۰ درجه و در فصول سرد سال ۱۰ درجه است. این گل نیز مانند اغلب گل‌های آپارتمانی در تابستان، نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد اما در فصل زمستان نور خورشید آسیبی به این گیاه وارد نمی‌کند.

گل پیچ شمعی یا هویا و گل لانتانا یا شاه پسند از معروف ترین گل های مقاوم در برابر سرما هستند.

گل‌ شاه پسند هوم اندگل‌های آپارتمانی مقاوم نسبت به کم آبی

یکی از نیاز‌های اصلی هر موجودی از جمله گیاهان، آب است. میزان آب مورد نیاز یک گیاه به عوامل زیادی از جمله خواستگاه اصلی آن گیاه بستگی دارد. اغلب این گیاهان در نقاط خشک و گرمسیر جهان رشد می‌کنند. اگر شما جزء افراد پرمشغله هستید و ممکن است از آبیاری گل‌های آپارتمان خود غافل شوید، یا نگران مراقبت از گل های خانه خود هنگام سفر هستید، بهتر است از این دسته گل آپارتمانی مقاوم در منزل خود استفاده کنید.

گیاهان زاموفیلیا،  برگ عبایی یا سپر گرده و کاکتوس  از معروف‌ترین گل‌های آپارتمانی مقاوم نسبت به کم آبی هستند.

گل‌ هوم اندبرای خواندن مطالب بیشتر در مورد خرید دکوراسیون داخلی ، اکسسوری، فروشگاه آنلاین دکوراسیون داخلی ، فروشگاه دکوراسیون داخلی ، از سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه