دکوراسیون اتاق خواب پسرانه باید بر اساس ویژگی های اخلاقی و فکری مالک اتاق خواب طراحی و اجرا شود. بهتر است فرد از بودن در اتاق خوابش به معنای واقعی کلمه لذت ببرد و در آن‌جا به آرامش برسد. دکوراسیون اتاق پسرانه ریزه کاری‌هایی دارد که هر طراحی باید بدقت به آن‌ها توجه کند تا بهترین فضا را در اتاق به‌وجود بیاورد. بهتر است اتاق خواب نوجوان به شکلی طراحی شود که شور و نشاط را در نوجوان برانگیخته کند. پسران در دوران نوجوانی و جوانی در اوج فعالیت و انرژی خود قرار دارند بنابراین نباید اتاقی طراحی کرد که برخلاف این روحیه پر انرژی آن‌ها باشد. البته در انتخاب رنگ دیوارها و تم کلی اتاق باید نظر آنان را هم جویا شوید اما به‌طور کلی رنگ مناسب برای اتاق خواب‌های پسرانه می تواند قرمز و آبی با تناژهای متفاوت باشد. این رنگ‌ها گرما و راحتی دلنشینی را برای دکوراسیون اتاق خواب‌های پسرانه به‌وجود می‌آورند و احساسی خوشایند و دلپذیر را حتی در روزهای غمگین و گرفته برای پسران جوان ایجاد می‌کند. رنگ‌های روشنی مانند نارنجی و زرد، گرم و نشاط‌ آور هستند و می‌توانند انرژی اتاق یک جوان را به خوبی تأمین کنند.

اتاق پسرانه هوم اندطراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به وقت و دقت بیشتری نیاز دارد. طراحان برای طراحی اتاق خواب پسرانه بهتر است تمام انرژی و هیجان خود را به‌کار بگیرند تا بهترین و پر انرژی‌ترین اتاق خواب را برای آن‌ها طراحی کنند. اغلب پسرها علاقه زیادی به سبک‌های مختلف ورزشی دارند. بنابراین طراحان می‌توانند دکوراسیون اتاق خواب پسرها را با الهام گرفتن از تصاویر ورزشی طراحی کنند. این نوع دکوراسیون ورزشی اتاق خواب انرژی بیشتری به فرد می‌دهد و اتاق خواب را به یکی از مورد علاقه‌ترین مکان‌ها در خانه تبدیل می‌کند.

اتاق خواب هوم اندایده‌ها و نکات دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

1. استفاده از تخت‌های تاشو یا دوطبقه: این مدل تخت‌ها فضای کمی را اشغال می‌کنند و درعین‌ حال جادار هستند. در واقع غیر از تخت، بخش‌های دیگری مانند کشو دارند که برای نگهداری وسایل بچه‌ها ضروری است. بعضی از آن‌ها از زمین ارتفاع دارند و زیر آن می‌توانید چندین سبد قرار دهید تا وسایل و خرده‌ریز بچه‌ها را در آن‌ها جمع‌آوری کنید.

برای تخت‌ها، می‌توانید رنگ‌های متمایز و خاص را انتخاب کنید که از سایر بخش‌های اتاق متمایز باشد و جذابیت خاصی به اتاق بدهد. دراین‌صورت می‌توانید دیوارها و کفپوش‌های ساده‌تری در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که رنگ‌های روشن و شاد، همیشه جذابیت خاصی به اتاق بچه‌ها می‌‌دهد ولی باید در حد معقول استفاده شوند.

2. دکوراسیون تک‌رنگ: همیشه لازم نیست که از رنگ‌های متنوع و متعدد برای تزیین اتاق استفاده کنید. اگر اتاق‌های تک‌رنگ را ترجیح می‌دهید، می‌توانید با اضافه کردن بافت‌ها و طرح‌های متنوع، آن را از سادگی خارج کنید. روتختی‌ها و بالش‌ها، طرح‌های متنوعی دارند. می‌توانید از آثار هنری فرزندان‌تان برای تزیین اتاق‌‌شان بهره ببرید.

3. کاغذ دیواری طرح‌دار متناسب با روحیات فرزندتان انتخاب و استفاده کنید.

4. از کفپوش‌های طرح‌دار استفاده کنید.

5. استفاده از میز مطالعه: با توجه به کم بودن فضا اتاق خواب در آپارتمان‌های مسکونی امروزی استفاده هم‌زمان از یک میز برای کامپیوتر و مطالعه بسیار رایج است.

6. بهتر است وسایل مورد استفاده در اتاق علاوه بر زیبایی، محکم باشد.

دکوراسیون اتاق خواب هوم اندبرای خواندن مطالب بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی ، اکسسوری ، مبلمان ، تجهیزات آشپزخانه ، چینی بهداشتی و شیرآلات از وب‌سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه