وسایل تزئینی در دکوراسیون بیشتر خانه‌ها وجود دارد. نحوه چیدمان داخلی و میزان دقت در انتخاب وسایل هر خانه‌ای، نشان دهنده‌ی اهمیت اشخاص به کیفیت زندگی است. استفاده از وسایل تزئینی در خانه صرفا جهت زیبایی است و کارایی یا عملکرد ندارد. در واقع وقتی در مورد وسایل تزئینی صحبت به میان می‌آید، منظور ارتقای کیفیت بصری و جذابیت بناست. وسایل تزئینی یکی از عواملی است که سطحی از آرامش را برای استفاده کنندگان فراهم می‌کند. عوامل متعددی مانند مبل، دکوری‌های تزئینی، کاغذ دیواری، میزان نور و… در آرامش اعضای خانواده سهیم است.

وسایل تزئینی هوم اندوسایل تزئینی دکوراسیون

وسایل تزئینی شامل هر وسیله‌ای که صرفا برای زیبایی و تزئین منزل به کار رود. در اغلب موارد قاعده و قانون خاصی برای انتخاب این وسایل در دکوراسیون وجود ندارد. اما در برخی از موارد رعایت نکاتی لازم و ضروری است و بهتر است به آن توجه شود.

وب‌سایت هوم اند در ادامه با ارئه مطالبی کاربردی سعی در تشریح ابعاد مختلف وسایل تزئینی در خانه را دارد.

نکاتی کاربردی در مورد تزئین خانه با وسایل ارزان

  • لوسترهای بزرگ در خانه‌های کوچک، چشم را اذیت می‌کند و فضا را کم حجم نشان می‌دهد.
  • در خانه های کوچک با سقف کوتاه، دیوارها را با تابلوهای کوچک تزئین کنید. از مجسمه های متناسب با فضای خانه در کنج دیوارها استفاده کنید.
  • برای بلند نشان دادن سقف می‌توان از کاغذ دیواری‌ با طرح‌های عمودی استفاده کنید.
  • از لوازم تزیینی، بیش از حد استفاده نکنید این کار باعث می‌شود که محیط شلوغ شود و زیبایی وسایل تزیینی یکدیگر را دفع کنند.
  • در فواصل مناسب از لوازم تزئینی استفاده کنید. این کار باعث می شود زیبایی هر وسیله به خوبی دیده شود.

وسایل تزئینی لوکس هوم اندمحل مناسب قرارگیری لوازم تزئینی

وسایل تزئینی معمولا در قسمت های مختلفی از خانه استفاده می شود. در واقع همه ریز فضاهای خانه را می‌توان تزئین کرد. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد، استفاده از لوازمی است که متناسب با محل قرارگیری آن باشد. برای شرح این مساله می‌توان گفت: توجه به تناسب بین فضا و لوازم تزئینی، رنگ‌بندی، قدیمی و جدید بودن آن، قابل شستشو بودن و بهداشت آن وسیله از مواردی است که باید به آن دقت کرد.

وسایل تزئینی در آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی بهتر است قابل شستشو باشد. به‌طور کلی سلیقه افراد در انتخاب و استفاده از لوازم تزئینی در خانه نقش مهمی دارد. پیشنهاد هوم اند برای محل قرار گرفتن لوازم تزئینی این است که قبل از خرید هر وسیله به محل قرار گیری و ارتباط این وسیله با دیگر اجزای خانه، فکر کنید. کافی است کمی با دقت به اجزای خانه خود نگاه کنید. دیوار ها، کنج دیوار، لوله‌های گاز، دستگره‌ی در، در یخچال، اپن آشپزخانه، اطراف مبلمان و … همه از فضاهایی هستند که می‌تواند به زیبایی تزئین شود.

وسایل لوکس هوم انداستفاده از وسایل تزئینی در سالن پذیرایی:

سالن پذیرایی بهترین جا برای استفاده از وسایل تزیینی دست ساز است. قسمت پذیرایی هر خانه ای محل عمومی برای ورود مهمان است. بنابراین سعی کنید لوازم با ارزش و هنری را در این قسمت از خانه به نمایش بگذارید. این کار باعث می شود اعضای خانواده و مهمانان از دیدن این وسایل لذت ببرند. در دکوراسیون داخلی پذیرایی بهتر است از مبلمان استفاده شود. میزهای کوچک عسلی زیبایی خاصی به مبلمان می‌دهند‌. تابلوهای هنری به زیبایی پذیرایی می‌افزاید. فرش یکی از وسایل کاربردی و زیبای ایرانی است که می‌شود با وجود زیر پا بودن نظرها را به خود جلب کند. گلدان های کوچک علاوه بر زیبایی، طبیعت را در منزل شما به ارمغان می‌آورد.

لوازم تزئینی هوم اندلوازم تزئینی برای دیوار:

دیوارها بهترین محل برای قرار گرفتن اکسسوری تزئینی است. عکس‌های خانوادگی روی دیوارها باعث ایجاد روابط گرم‌تر بین افراد خانواده می‌شود از عکس‌های خانوادگی زیاد استفاده کنید. ساعت زیبا، تاثیر چشمگیری در دکوراسیون دارد. برای نصب تابلو یا هر وسیله‌ی دیگری روی دیوار از رول پلاک استفاده کنید تا امنیت اعضای خانه به خطر نیافتد. استفاده از پارچه دیواری یا کاغذ یا پوستر دیواری جذابیت دیوارهای خانه را بیشتر می‌کند. استفاده از چوب های طبیعی روی دیوار و قاب عکس و … علاوه بر زیبایی، هنری و ارزشمند است.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی ، اکسسوری ، مبلمان ، تجهیزات آشپزخانه ، چینی بهداشتی و شیرآلات از وب‌سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه