Menu
معایب استفاده از ظروف آشپزخانه گیاهی

معایب استفاده از ظروف آشپزخانه گیاهی

پیش زمینه ای پیرامون لوازم آشپزخانه

اصولا در هر خانه ای آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر آن محسوب می شود. وسایل و ظروف آشپزخانه نیز اهمیت زیادی دارد و هر فردی سعی می کند که بهترین لوازم و ظروف را برای برطرف کردن نیاز های خود تهیه کند. ظروف متفاوت با کاربرد های متفاوت و جنس های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. از این جمله ظروف می توان به ظرف هایی با جنس چینی، استیل، مس و یا گیاهی اشاره کرد. بسیاری از این ظروف علی رغم اسمشان، فقط جنبه تزئین داشته و نقش خود را به عنوان لوازم دکوری در میان لوازم منزل شما ایفا می کنند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. جنس ظرف ها برحسب سلیقه هر فرد متفاوت است و شخص ممکن است تمایل به استفاده از ظروف گیاهی داشته باشد. در این میان می توان به ظروف با جنس بامبو اشاره کرد. حتی می توان به این نکته اشاره کرد که بعضی از افراد به خاطر مشغله شغلی و ذهنی، توانایی نگه داری و شستشوی دائم ظروف را ندارند و از ظرف های یکبار مصرف استفاده می کنند. اما از آنجا که ریختن غذاهای گرم و خیلی داغ در این ظروف ایجاد بیماری می کند، سازمان جهانی بهداشت استفاده از این ظروف را مضر اعلام کرده است. بطری های آبلیمو پلاستیکی و لیوان های قهوه و چای که به صورت شفاف هستند خطرات زیادی برای سلامتی انسان ها به بار می آورند. ظرف هایی از جنس فوم قابلیت تجزیه در محیط را ندارند و به محیط آسیب جدی وارد می کنند. از میان همه اینها ظروف سلولزی سالم ترین ظروف یکبار مصرف گیاهی در بازار هستند. به این ترتیب متخصصان تولید در این زمینه به این فکر افتادند که از پسماند های گیاهی و الیاف برای تولید ظروف یکبار مصرف استفاده کنند و خطرات استفاده از ظروف یکبار مصرف را به حداقل برسانند. اما به هر حال این ظروف هر چند کمتر اما مضرات خود را دارند. اما بحث اصلی ما استفاده از ظروف چوبی و گیاهی از جنس بامبو است که امروزه به دلیل سلایق مختلف افراد و همچنین زیبایی در میان لوازم آشپزخانه بانوان و به ویژه در کافه رستوران ها به وفور مورد استفاده قرار گرفته اند.

ظروف آشپزخانه گیاهی و چوبی از جنس بامبو

خرید آنلاین ظروف گیاهی

بامبو چیست؟

بامبو گیاهی است که چوب آن مقاوم است و امروزه در صنعت ظروف و لوازم آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه به گونه ای است که اگر قسمتی از آن را برش دهیم به بقیه گیاه آسیب نمی رساند. همچنین قابلیت رشد سریع این گیاه باعث شده تا در این صنعت مفید باشد. علاوه بر آن مقاومت بسیار آن باعث شده که استفاده از آفت زدا ها به حداقل ممکن برسد. عمر این گیاه پنج سال است و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است.

ظروف بامبو چه معایب و مزایایی دارند؟

امروزه ظروف بامبو طرفداران خاصی دارند و آشپزان هم استفاده از این ظروف را پیشنهاد می کنند. مردم نیز معتقدند که ظروف بامبو می توانند بهترین گزینه برای جایگزینی لوازم آشپزخانه شان باشد. همچنین از این قبیل ظروف در بعضی موارد به عنوان لوازم دکوری در میان لوازم خانه خود نیز در بوفه های خود به دلیل زیبایی های طراحی و ساختار و حکاکی های موجود در بعضی از این ظروف نگهداری می کنند. اگر این ظروف بنا به هر دلیلی بشکنند و دیگر قابل استفاده نباشند، پسماندش با محیط سازگار است و به محیط زیست آسیب نمی رساند. وزن کم این ظروف برای تفریح و پیک نیک مناسب است. در تولید این ظروف از چسبها و دیگر مواد شیمیایی خطرناک استفاده نمی شود که این مزیت بسیار خوب و جالب توجهی است و اکثر افراد ترجیح می دهند که از این ظروف استفاده کنند. این ظروف به خاطر چوبی بودنشان نمی شکنند و از این نظر از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند. همچنین این ظروف بو نمی گیرند و از این نظر مورد استقبال قرار می گیرند. استفاده از کفگیر و ملاقه با جنس بامبو در آشپزخانه از ایجاد خراش و خط در ظروف به ویژه ظروف و لوازم آشپزخانه از جنس تفلون جلوگیری می کند. در مقایسه با قیمت دیگر ظروف مانند مس و چینی این ظروف از قیمت کمتری برخوردارند. علاوه بر آن این ظروف اگر از ارتفاع بیفتند نمی شکنند و از این نظر نسبت به ظروف چینی و شیشه برتری دارند. این ظروف بخاطر نداشتن مواد شیمیایی می توانند برای ظرف غذای کودک انتخاب مناسبی باشند.

اما استفاده از این ظروف بدون عیب نبوده و  بهتر است بدانید یکی از مشکلات این استفاده از این قبیل لوازم آشپزخانه نگهداری سخت آن ها است. این ظروف را باید به طور مرتب روغن کاری و مراقبت کرد زیرا اگر اینکار انجام نشود ظروف ترک برمیدارند و همچنین خش و خط برمیدارند و به دلیل آنکه خط ها وخش ها در تمامی ظروف چه گیاهی و چه غیر گیاهی محل مناسبی برای جمع شدن میکروب ها و باکتری ها است بوی نامطبوعی نیز به خود می گیرند. اگر این ظروف خراش بردارند یا ترک بخورند، در محل شکستگی و خراش میکروب جمع می شود و عاملی بیماری زا محسوب می شود.

راه کار های رفع خراشیدگی ها و شکستگی های ظروف و لوازم آشپزخانه از جنس بامبو

اولین کاری که باید انجام داد این است که در محل خراشیدگی سمباده و یا اسکاچ سخت کشیده شود و سطح آن قسمت را صیقل نموده و از رشد میکروب در محل جلوگیری کرد. سپس آن سطح را با دستمال مرطوبی تمیز کرده و چوب های باقی مانده در ظرف را پاک کرد. بعد از این مرحله سطح پاک شده را با روغن خوراکی چرب کرده و ظرف را در محیط خشک قرار دهید. سعی کنید غذاهای چرب و داغ را در این ظروف سرو نکنید. به این دلیل که بافت چوبی، چربی ها را به خود جذب می کند و سبب تولید ماده سمی در ظرف می شود. هر زمان که فرد احساس کرد ظروف بامبو منزلش از براقیت و کیفیت کمی برخوردار شده است می تواند با کمی روغن خوراکی ظروف خود را جلا دهد.

استفاده از روغن ها، سرکه و لیمو برای نگهداری و پاکسازی ظروف آشپزخانه گیاهی

توجه کنید که استفاده از روغن های بو دار مثل روغن نارگیل برای ظروف بامبو ممنوع می باشد. به این دلیل که به مرور زمان بوی روغن به ظرف منتقل می شود و ظرف بوی نامطبوعی به خود می گیرد. همچنان می توانید از سرکه برای تمیز کردن این ظروف استفاده کرد. همچنین لیمو هم می تواند به تمیز کردن این ظروف کمک کند زیرا لیمو باعث جلادهی اینگونه ظروف می شود. طریقه جلادهی با لیمو به این صورت است که باید یک لیمو را نصف کنید و به همراه نمک دریا اطراف و داخل ظرف بکشید، چربی ها از بین می روند و ضد عفونی می شوند.

ظروف آشپزخانه یکبار مصرف گیاهی و معایب استفاده از آن ها

خرید اینترنتی ظروف آشپزخانه

این ظروف از جنس نشاسته و ذرت و سلولز گیاهی هستند. استفاده زیاد از این ظروف باعث ایجاد سرطان در افراد می شود بنابر این بهتر است که از اینگونه ظروف تا حد امکان استفاده نشود. در دنیای امروزی و پیشرفت تکنولوژی در کنار تنبلی و کمبود وقت به دلیل مشغله هرچه بیشتر افراد سعی می کنند بیشتر در این ظروف غذا بخورند، در نتیجه خطر ابتلا به سرطان در این افراد بسیار بالا می روند.

ظروف یکبار مصرف از جنس پلی استایرن

این ظروف گاهی اوقات تا چند بار هم قابل استفاده هستند و در طبیعت تجزیه می شوند. بعضی از این ظروف از جنس پلیمری به نام پلی استایرن هستند که یک پلیمر مصنوعی است و بوی معطری دارد. فنجان، کاسه و بشقاب که لوازم خانه و ظروف آشپزخانه امروزی را تشکیل می دهند نیز با این پلیمر تولید می شوند. پلی استایرن به دلیل وزن کمی که دارد پر از هوا است. مایعات داغ را می توان در این لیوان ها نوشید و به این صورت خطر سرطان را کمتر کرد. این ظروف اگر در طبیعت باشند تا شش ماه در محیط مانده و بعد تجزیه می شوند. پسماند این ظروف پس از تجزیه به عنوان کود گیاهی قابل استفاده است و از این نظر زیست تخریب پذیر به حساب می آیند.

معایب استفاده از ظروف یکبار مصرف از جنس پلی استایرن و پلاستیکی

مقاومت دمایی این ظروف تا 80 درجه سانتی گراد است. اگر مایعات بیشتر از دمای 65 درجه را در این ظروف بریزیم، سرطان زا خواهد بود. همچنین ممکن است در صورت ریختن مایعات و غذا های داغ در این ظروف مواد استفاده شده به عنوان تقویت مقاومت در این ظروف حل شده و وارد بدن و در نتیجه بروز سرطان در انسان شود. اما در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تحمل دما کمتر است و همچنین مونومرهای این ظروف در طبیعت سالهای زیادی باقی می ماند و تجزیه نمی شود. لذا باید مصرف این ظروف را به حداقل تا میزان ضرر و زیان به طبیعت را به حداقل رساند. دولت نیز وظایفی در قبال این مهم دارد. لذا باید از تولیدکنندگان صنعت ظروف یکبار مصرف گیاهی حمایت کند تا به این ترتیب به حفظ سلامت افراد کمک شود. البته این را هم باید در نظر داشت که فرهنگ سازی در این زمینه نقش مهمی دارد و مردم باید فرهنگ استفاده از این ظروف را یاد بگیرند و درک کنند. از معایب مهمی که در مورد ظروف پلاستیکی مد نظر است نیز این است که نمی توان این ظروف را در مایکرویو و فر قرار داد زیرا به سرعت خراب می شوند.

شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر پیرامون ظروف گیاهی آشپزخانه و مزایا و معایب آن به وبلاگ هوم اند مراجعه نمایید، همچنین می توانید برای مشاهده و خرید لوازم آشپزخانه به فروشگاه اینترنتی هوم اند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه