طراحی صحیح و مطابق با اصول نور پردازی منزل یکی از مهم ترین مباحث در علم طراحی داخلی است. آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که به اتاق یا خانه‌ای قدم بگذارید و در همان ابتدا جذب دکوراسیون بی نقض آن شوید؟ نکته این است که خود مکان ممکن است چندان جذاب و زیبا نباشد اما نورپردازی صحیح دکوراسیون منزل کاری کرده که آن‌را جذاب‌تر و زیباتر از حالت عادی و معمولی خود نشان می‌دهد.

نورپردازی تاثیر زیادی در زیبا کردن دکوراسیون داخل خانه دارد. اما باید در انتخاب جایی که باید نورپردازی کنید و نحوه نورپردازی، دقت کنید. برای اجرای بهتر نور پردازی منزل به خرید دکوراسیون داخلی نیز دقت کنید.

نورپردازی منزل هوم اندنور پردازی تاثیر زیادی در زیبایی خانه دارد پس در انتخاب آن باید خوب فکر کنید. اگر دکوراسیون زیبایی داشته باشید، نورپردازی آن را زیبا و جذاب‌تر می‌کند. نور پردازی خانه را زیبا و جذابتر از حالت معمولی می‌کند. همان‌طور می‌دانید زیبایی اتاق پذیرایی نسبت به سایر قسمت‌های خانه مهم‌تر است. زیرا وقتی مهمانی دارید حتما در اتاق پذیرایی هستند و یا بیشتر وقت خود را روی مبل در اتاق پذیرایی می‌گذرانید. پس باید نور پردازی اتاق طوری باشد که مهمان‌ها را جذب خود کند و همچنین شما در آن‌جا نیز احساس راحتی کنید. باید نور قابل تنظیمی داشته باشد. چون به نور خورشید دسترسی ندارد باید نور کافی در سقف برای اتاق در نظر گرفت.

قدرت نورپردازی در دکوراسیون بسیار زیاد است و می‌تواند یک اتاق را بی‌نظیر و حتی بلعکس آن‌را نازیبا و نامناسب جلوه دهد. برای مثال نبودن روشنایی کافی در اتاق آن‌را کسل کننده، کوچک و ناخوشایند نشان خواهد داد. همچنین روشنایی زیاد هم ضررات مخصوص به‌خود را دارد. برای مثال روشنایی زیاد می‌تواند رنگ زیبای دیوارهای اتاق را سبُک و احمقانه نشان بدهد و حسی ناراحت در دکوراسیون اتاق بوجود بیاورد. اما هر اتاقی نورپردازی مخصوص به‌خود را نیاز دارد.

همان‌طور که مستحضر هستید اتاق پذیرایی و نشیمن خانه جایی است که اکثر فعالیت‌ها در آن صورت می‌گیرد. به‌خصوص در زمانی که مجالسی و مهمانی‌هایی در خانه تدارک دیده‌اید. همچنین بیشتر افراد وقت خود را در حال مطالعه، تماشای تلویزیون یا لم دادن، روی مبلمان قسمت نشیمن می‌گذارند. به همین خاطر که اتاق نیشمن و پذیرایی برای کارهای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند، روشنایی این قسمت باید به آسانی قابل کنترل باشد تا با توجه به وجود کم نوری (نبود نور طبیعی یا نور روز) و موقعیت اتاق کاملا قابل تنظیم باشد. استفاده از لامپ‌های سقفی رشته‌ایی اگر اهل مطالعه در این مکان ها هستید بهترین گزینه خواهد بود.

در کنار کلید چراغ‌ها باید سوئیچی جهت تنظیم میزان روشنایی این لامپ‌ها نیز وجود داشته باشد تا بر اساس نیاز خود، روشنایی اتاق را تنظیم کرده باشید. استفاده از لامپ‌ها و چراغ‌های زمینی و رومیزی باید در مکان‌هایی باشد که نیاز به نور بیشتر احساس می‌شود.

نورپردازی منازل هوم انداین لامپ‌ها حس آرامش بیشتری در محیط ایجاد می‌کنند که در صورت استفاده از آنها می‌توانید تعدادی از چراغ‌های سقفی را خاموش نگه دارید. در نهایت نکته مهم آخر در اتاق نشیمن، توجه به موقعیت میز تلویزیون است. سعی کنید نور در مقابل صفحه تلویزیون به هیچ عنوان قرار نگیرد تا در دیدتان مشکل ایجاد نکند.

نور پردازی منزل – داخلی اصلی

هدف از نورپردازی داخلی اصلی تامین روشنایی کافی برای فضای معماری مورد نظر است. عمدتاً تامین روشنایی نورپردازی خانه توسط لوستر صورت می‌گیرد. قاعدتاً لوستر داخلی باید هماهنگ با وسایل منزل باشد. در صورتی‌که سبک کلی منزل کلاسیک باشد می‌توان از لوستر برنزی یا برنجی استفاده کرد. اما اگر سبک طراحی داخلی منزل مدرن باشد برای نورپرداری خانه باید متناسب با طرح کلی از لوستر مدرن یا در مواردی نوار نور کناف سقف استفاده کرد.

نورپردازی آشپزخانه هوم اندنور پردازی داخلی فرعی

هدف از نورپردازی فرعی غالباً نورپردازی داخلی تزئینی است. عمدتاً به منظور نورپردازی داخلی فرعی از اواع نور مخفی شلنگی و هالوژن استفاده می‌شود. برای تعبیه هالوژن سقف و یا نور مخفی باید سیستم سقف ( گچبری سقف یا کناف سقف ) در طراحی داخلی دکوراسیون از پیش تعیین شود.

نورپردازی تزئینی هوم اندنور پردازی داخلی اداری یا تجاری

برای نورپردازی سقف فضای اداری یا تجاری می‌توان با پانل‌های LED نورپردازی اصلی و دیوارکوب‌های دکوراتیو نورپردازی فرعی را تامین کرد. همچنین تعیین تعداد وسایل نورپردازی داخلی به مساحت کلی فضا و کاربری آن بستگی دارد که توسط نرم افزارهای مخصوص مهندسی تعیین می‌شود.

به‌طور کلی نورپردازی ساختمان باید حین طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شود زیرا تاسیسات برقی ( مانند سیم کشی ساختمان ) و مخصوصاً تجهیزات و وسایل نورپردازی داخلی دکوراتیو باید توکار اجرا شود. به عنوان مثال چنانچه پس از اتمام گچکاری و نقاشی ساختمان به فکر نورپردازی دکوراتیو سقف یا دیوار بیفتیم مجبور به تخریب مسیر لوله برق و جایگذاری لوله پلیکا برق و کلید و پریز هستیم.

نورپردازی اداری هوم اندبرای خواندن مطالب بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی +، اکسسوری ، از سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه