دکوراسیون خانه ایرانی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن‌را از بقیه نمونه‌های موجود در جهان متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها بسته به نوع فرهنگ، مذهب، اقلیم، اقتصاد و … تغییر می‌کند. دکوراسیون منزل ایرانی بیشتر به سبک کلاسیک و سنتی گرایش داشته و در عین زیبایی، جلوه‌ای فاخر و باشکوه از خود بنمایش می‌گذارند. تقریبا جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون هر منزلی در ایران، فرش‌ها و قالی‌های ماشینی یا دست باف گران بها هستند. فرش یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های شناخت هنر و فرهنگ ایرانی در میان مردم کشورهای دیگر نیز بوده‌است.

قالی یا فرش ایرانی از دیرباز معروف و مورد استفاده در دکوراسیون خانه ایرانی بوده، سند آن نیز «گزنفون» تاریخ‌نگار یونانی در کتاب سیرت کوروش، در بین سال‌های ۴۳۰ تا ۳۴۵ پیش از میلاد می‌نویسد: «ایرانیان برای این‌که بسترشان نرم باشد قالیچه زیر بستر خود می‌گسترند.»

سالنامهٔ چینی «سوئی‌سو» در دوره‌ی ساسانی از فرش پشمی ایران به‌عنوان کالای وارداتی به چین نام می‌برد. فرش معروف بهارستان در کاخ تیسفون نیز به خاطر شکوهش بازتاب گسترده‌ای در ادبیات اسلامی داشته‌است. قدیمی‌ترین نمونه‌ی قالی جهان که تاکنون یافته شده، قالیچه‌ای آریایی با نقوش اصیل هخامنشی است که در گور یخ‌زده‌ی یکی از فرمانروایان سکایی در دره‌‌ی «پازیریک» در ۸۰ کیلومتری مغولستان پیدا شده و قالی پازیریک نامیده می‌شود. پژوهشگران این قالی را از دست‌بافت‌های پارت‌ها یا مادها و مربوط به دوره هخامنشی می‌دانند.

باتوجه به رشد سریع آپارتمان سازی و آپارتمان نشینی در حال حاضر نیاز وسیعی از خانه‌های مستقل برای دوری از مشکلات و مسائل آپارتمان مشاهده می‌شود ، به‌طوری‌که غیر از مناطق خوش آب و هوا مانند لواسان و قسمت‌هایی از شمال و … در بعضی مناطق داخل تهران نیز میل زیادی به ساخت خانه‌های ویلایی مستقل دیده می‌شود.

دکوراسیون خانه ایرانی هوم اندهمان‌طور که در مطالب پیشین گفتیم اضافه کردن یک فرش یا قالیچه ایرانی مخصوصا از نوع دستباف چه برای راحتی و آسایش خودتان باشد چه برای جلب توجه دیگرن، سریعا دکوراسیون محیط منزل شما را متحول می‌کند و ارزش و سطح زیبایی آن‌را چندین درجه افزایش می‌دهد. فرش‌ها و قالیچه‌های پر رنگ خیلی سریع به‌چشم می‌آیند و رنگ و هویتی تازه به اتاق شما می‌بخشند. اگر قالیچه‌ای که انتخاب کرده‌اید رنگی تندتر از رنگ‌های معمول فرش‌ها و قالی‌های دیگر دارد می‌توانید آن‌را به راحتی به نقطه کانونی دکوراسیون منزل خود تبدیل کنید.

در ایران بیشتر افراد به‌فکر افزایش زیبایی خانه‌ی خود هستند یا بیشتر علاقه دارند تا دکوراسیون داخل خانه‌ی خود را طوری درست کنند تا توجه همه را به خود جلب کند. پس زیبایی کوراسیون داخلی خانه در ایران اهمیت بالایی دارد یکی از بخش‌های مهم دکوراسیون داخلی خانه ایرانی فرش‌ها است فرش‌ها در زیبایی دکوراسیون داخل خانه تاثیر زیادی دارد پس در انتخاب فرش‌ها در دکوراسیون داخل خانه‌ی ایرانی باید بیشتر توجه کنید. بیشتر کسانی که به فکر زیبایی دکوراسیون داخل خانه‌ی خود در ایران هستند از سبک‌های سنتی و کلاسیک استفاده می‌کنند این سبک‌ها نیز زیبایی خاص خود را دارد. همان‌طور که در مطلب‌های قبلی گفته‌ایم فرش‌ها قالیچه‌ها در زیبایی خانه‌های سبک سنتی و کلاسیک نیز تاثیر زیادی دارد پس در انتخاب آن باید بیشتر توجه کنید.

خانه ایرانی هوم اندبعداز فرش ها، مبلمان سبک سنتی و کلاسیک نیز از جمله وسایلی است که اکثر خانه های ایرانی در قسمت پذیرایی از آن استفاده می‌کنند. دکوراسیون اتاق پذیرایی نزد ایرانیان اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید دلیل اصلی انتخاب مبلمانی لوکس و باشکوه به سبک سنتی در این مکان هم همین باشد. مبل های استیل در ایران سابقه بسیار طولانی و قدیمی دارند و به همین دلیل حساسیت بروی زیبایی و اصالت در مدل‌های جدید مبل استیل نیز کاملا دیده می‌شود. هم اکنون تولید مبل های استیل جدید در ایران به روش‌های نوینی صورت می‌گیرد به‌طوری که ابتدا کلاف مبل استیل به روش صنعتی تولید می‌شود تا از مشکلات مربوط به روش تولید کارگاهی و سنتی خبری نباشد. در حال حاضر مدل‌های بسیار زیبایی از مبل‌های سلطنتی و کلاسیک در داخل کشور تولید می‌شوند که قابل رقابت با نمونه‌های ترکی و خارجی هستند.

دکوراسیون ایرانی هوم اندبرای خواندن مطالب بیشتر در مورد خرید آنلاین دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی، ایده برای بازسازی خانه، بازسازی خانه ویلایی قدیمی، خرید دکوراسیون داخلی ، بازسازی خانه های قدیمی کوچک و تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی با کمترین هزینه از وب‌سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه