یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای بدون تردید اتاق پذیرایی آن است. معمولا از اتاق پذیرایی برای نشست‌ها و مهمانی‌های رسمی استفاده می‌شود و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. ابعاد فضای اتاق پذیرایی، دکوراسیون داخلی، تزئینات، رنگ بندی و … در اتاق پذیرایی مهم است و باید به همه این موارد دقت کرد. در ادامه این مطلب هوم اند برخی از رنگ های جذاب و پر کاربرد برای نشیمن را به شما پیشنهاد می دهد.

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی در نوع خود بسیار متفاوت‌تر از رنگ‌آمیزی سایر اتاق‌ها است و از همین رو توجه به رنگ‌آمیزی اتاق در چیدمان اتاق تأثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال اگر شما فضا را به رنگ تیره طراحی و رنگ‌آمیزی کنید، به راحتی می‌توانید از مبلمان رنگ روشن بهره بگیرد و بالعکس. از سوی دیگر شما می‌توانید با ترکیب کردن رنگ‌ها و کاغذدیواری‌های رنگی به این مهم دست پیدا کنید.

ایده پردازی پیرامون رنگ‌آمیزی پذیرایی امری سلیقه‌ای است. شما به راحتی با توجه به نوع چیدمان و سبکی که از بینانواع سبک‌های دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کرده‌اید، می‌توانید این رنگ‌آمیزی را انتخاب کرده و تغییر دهید. در مقاله پیش رو ما سعی داریم چند مدل جدید و شیک رنگ‌آمیزی را با شما به تماشا بپردازیم تا ایده پردازی‌های بیشتری به ذهن شما نیز خطور کرده و بهترین نوع رنگ آمیزی را برای اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید.

اتاق پذیرایی با تناژ سبز آبی

سبز‌آبی بدون شک یکی از دوست داشتنی‌ترین و بهترین رنگ های ممکن برای پذیرایی خانه و دیوارهای اتاق به شمار می‌رود. این رنگ خوشگل که هیچ گاه از مد نمی‌افتد، تناژهای مختلفی از روشن تا تیره دارد که از ترکیب های مختلف سبز و آبی بوجود می‌آید. شما با استفاده از ترکیب رنگ‌ها می‌توانید به یک هارمونی رنگ مطلوب دست پیدا کنید. استفاده از مبل های قهوه ای در این ترکیب رنگ، مناسب است. ترکیب رنگ گرم و سرد، در فضا خانه تعادل ایجاد می‌کند.

اتاق هوم اند صورتی کم‌ رنگ

یکی دیگر از رنگ‌هایی که در رده رنگ‌های پرطرفدار برای نشیمن قرار دارد، رنگ صورتی است؛ رنگی که شاید یکی ازرنگ‌های مناسب اتاق خواب دخترانه باشد، اما با کمی تغییر در آن می‌توانید آن را به عنوان رنگ مناسب اتاق پذیرایی نیز به کار ببرید. شما با ترکیب رنگ کرم و صورتی می‌توانید به یک صورتی روشن و ملایم دست پیدا کنید. این رنگ‌آمیزی ترکیبی با تناژ رنگی سفید را به راحتی برای شما فراهم می‌کند؛ یعنی شما می‌توانید از طراحی که در اتاق‌های پذیرایی با رنگ سفید بهره می‌بردید، در این سبک رنگ‌آمیزی نیز استفاده کنید. همان طور که مشاهده می‌کنید ترکیب رنگ تیره و روشن در این ایده پردازی به خوبی مشهود است. استفاده از مبل‌های با رنگ تیره هیچ مانعی برای شما ایجاد نمی‌کند.

پذیرایی هوم انداتاق رنگ نارنجی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که شما می‌توانید از آن در رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی استفاده کنید، رنگ نارنجی است. همان طور که در تصویر می‌بینید، برای این‌که رنگ نارنجی چشم شما را به خود خیره نگه ندارد و تناژ این رنگ در محیط حاکم نباشد، از مبلمان رنگ روشن در آن استفاده شده است. شما به راحتی می‌توانید از مبل‌های با رنگ صدفی، سفید و … استفاده کنید. در این رنگ‌آمیزی توصیه می‌شود از چیدمان‌های بارنگ جیغ خودداری شود. رنگ‌های با تناژ آرام و روشن به چیدمان شما بسیار کمک می‌کند. در این نوع چیدمان و دکوراسیون، ست کردن کوسن با مبلمان منزل را نیز فراموش نکنید.

اتاق نارنجی هوم انداتاق پذیرایی با رنگ آجری

یکی دیگر از رنگ‌های پیشنهادی برای پذیرایی، استفاده از رنگ‌های آجری است. این سبک رنگ‌آمیزی شما را برای داشتن یک محیط گرم و دل‌نشین یاری می‌کند. بدون تردید بهترین گزینه برای دیزاین اتاق پذیرایی با استفاده از این رنگ ترکیب سنتی است. شما با استفاده از یک چیدمان سنتی با تناژ رنگی ساده و سفید می‌توانید این اتاق پذیرایی را به خوبی طراحی کرده و یک اتاق نشیمن ایرانی سنتی زیبا داشته باشید.

نشیمن هوم اند

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد فروشگاه دکوراسیون داخلی ، اکسسوری ، خرید دکوراسیون داخلی و خرید آنلاین دکوراسیون داخلی از سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه