یکی از قدیمی‌ترین سنت‌هایی که در ازدواج وجود دارد، تهیه جهیزیه برای عروس است. این رسم در ایران و برخی از کشورهای دیگر از گذشته تا به امروز رواج دارد. از این رو هوم اند با ارائه این مطلب در نظر دارد، فواید خرید آنلاین جهیزیه را بررسی کند و نکاتی کاربردی در مورد این موضوع ارائه دهد.

جهیزیه‌هایی که در قدیم تهیه می‌شد، بسیار ساده‌تر از جهیزیه‌های امروزی بود. سنت خرید جهیزیه در اقوام مختلف، متفاوت است برای مثال در برخی از استان‌های کشور تهیه جهیزیه بر عهده پسر است و برخی‌ها معتقدند داماد باید تمام وسایل زندگی را برای عروس تامین کند.

امروزه این‌که چه کسی لوازم خانه را تهیه کند یک مسئله توافقی است و مواردی هم وجود دارد که داماد خودش تمام لوازم مورد نیاز را تهیه می‌کند ولی با این حال خانواده‌ها روی مسئله جهیزیه حساسیت خاصی دارند.

خرید آنلاین جهیزیه هوم اندنکاتی برای خرید آنلاین جهیزیه

برای خرید جهیزیه از فروشگاه‌های آنلاین لوازم منزل رعایت چند نکته لازم و ضروری است. در زیر پس از ارائه این نکات به‌صورت مختصر به تشریح هر یک می‌پردازیم.

  • متراژ خانه: در هنگام خرید جهیزیه به متراژ خانه دقت کنید. تمامی وسایل خریداری شده باید متناسب با متراژ خانه باشد. هرچه فضای خانه بزرگ‌تر باشد، دست شما در انتخاب وسایل بزرگ‌تر بیشتر است.
  • اتاق خواب:خرید لوازم دکوری ارزان به اتاق خواب جذابیت می‌دهد. با خریدن تعدادی وسیله‌ی تزئینی می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب را تغییر دهید. با این کار از یکنواخت بودن فضای اتاق جلوگیری می‌کنید. در ضمن این کار برای زوج‌های خانه اولی بسیار کم هزینه است.
  • انتخاب فرش: فرش ماشینی مزایا و معایبی دارد. قیمت مناسب، وزن کم، طرح های جدید و متنوع و… از ویژگی‌های آن به حساب می‌آیند. فرش دست باف نیز مزایا و معایبی دارد. کیفیت بالا، نخ‌های استفاده شده، طرح و رنگ و … از مزای فرش دست بافت محسوب می‌شود. بهتر است برای خرید فرش جهیزیه به قیمت آن توجه کنیم. اگر از نظر مالی توان خرید فرش دست بافت را دارد، حتما برای دکوراسیون خانه خود از این مدل فرش‌ها استفاده کنید. فرش دست بافت، دکوراسیون خانه را ایرانی جلوه می‌دهد.
  • مبل و راحتی: یکی از ضرورت‌های خانه‌های امروزی مبل است. اما باید دقت کنیم که اگر متراژ خانه خیلی کوچک است، می‌توانیم از خریدن مبل صرف نظر کنیم. توصیه هوم اند در خرید مبل برای خانه‌های کوچک این است که، اگر پایه‌های مبل طوی ساخته شده باشد که زیر مبل مشخص باشد، فضای خانه بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. البته بزرگ‌تر نمایش دادن فضای خانه به عوامل دیگری مثل رنگ و انتخاب سایر وسایل نیز بستگی دارد.
  • وسایل غیر ضروری: بهتر است در ابندای زندگی از خرید وسایل غیر ضروری پرهیز کنید. کدام وسیله‌ها غیر ضروری  هستند؟ لوازم ضروری یا غیر ضروی با توجه به فرهنگ استفاده هر خانوادهای، متفاوت است. تشخیص آن با توافق عروس و داماد صورت می‌گیرد.

خرید جهیزیه هوم اندخرید جهیزیه

معمولا پروسه خرید جهیزیه برای خانواده‌های ایرانی یک دغدغه بزرگ به شمار می‌رود. دانستن این که چه وسایلی برای زندگی لازم بوده و چه وسایلی صرفا برای پر و پیمان کردن جهیزیه خریداری می‌شود و جنبه تجملاتی دارد، در صرفه جویی برای خرید جهیزیه به ما کمک می‌کند.

با صرفه نظر از هزینه‌های خرید جهیزیه و قیمت آن، نکته حائز اهمیت، خرید آنلاین جهیزیه و حمل و نقل آن است. خرید آنلاین جهیزیه فوایدی دارد. قدرت انتخاب در خریدهای آنلاین بسیار بیشتر از خرید در بازار است. امکان مقایسه چند محصول به‌صورت همزمان در خرید آنلاین وجود دارد. نگرانی های مربوط به حمل و نقل نیز در خرید آنلاین وجود ندارد. معمولا سایت ها و فروشگاه های آنلاین فروش لوازم خانگی امکاناتی برای حمل و نقل رایگان دارند و در اختیار مشتریان قرار می دهند.

جهیزیه هوم اندبرای خواندن مطالب بیشتر در مورد خرید جهیزیه ، چینی بهداشتی و شیرآلات ، دکوراسیون داخلی ، تجهیزات آشپزخانه ، اکسسوری ، مبلمان  از وب‌سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه