Menu
بررسی انواع ظروف پذیرایی

بررسی انواع ظروف پذیرایی

امروزه نمای داخلی خانه ها به ویژه در ایران تماماً به لوازم خانه بستگی دارد و خرید انواع این قبیل وسایل بسیار رایج شده است. یکی از این وسایل بسیار مهم که برای تکمیل لوازم منزل ضروری است انواع ظروف و لوازم آشپزخانه به ویژه ظروف پذیرایی است چرا که در عصر جدید بسیار باب شده که در مهمانی های بزرگ معمولا نوع ظروف معیار سنجش قرار می گیرد.

علاوه بر آن، لوازم آشپزخانه انواع دیگری هم دارند و فقط جهت پذیرایی از آن ها استفاده نمی گردد. برای مثال ظروفی هستند که بیشتر جنبه تزئینی دارند و در دسته لوازم دکوری قرار می گیرند. سری دیگر از این ظروف نیز جهت پخت و پز استفاده می گردند و در دسته لوازم آشپزی جای دارند. در ادامه به معرفی و شرح مختصری از انواع ظروف می پردازیم.

ظروف کریستال

این ظروف جزء ظروفی هستند که از مدت ها قبل در بازار فروش قرار داشته اند و طرفداران بسیار زیادی هم دارند. همان طور که می دانید ظروف کریستال از قیمت بالایی برخوردارند و این قیمت بالا به خاطر جنس بسیار خوب آن ها می باشد. بسیاری از مردم از این ظروف به عنوان لوازم دکوری استفاده می کنند و آن ها را در ویترین های خانه خود قرار می دهند تا به خوبی به چشم بیایند و اکثرا زمان هایی که مهمان های مهمی دارند و یا در مناسبت ها از آن ها برای پذیرایی هم استفاده می کنند. البته این رویه شاید فرهنگ غلطی است که به شدت باب شده است. از بهترین برند های کریستال می توان به سه دسته زیر اشاره کرد.

  1. کریستال چک
  2. بوهمیا (Bohemia)
  3. ناخمن آلمان (Nachtmann)

ظروف بلور

این ظروف شباهت بسیار زیادی به ظروف کریستال دارند و معمولا در بین خریداران طرفداران زیادی را به خود جذب می کنند. چرا که علاوه بر زیبایی قیمت بسیار مناسبی هم دارند و می توان از آن ها به جای ظروف کریستالی به عنوان لوازم دکوری نیز استفاده کرد. این ظروف طرح ها و انواع مختلفی دارند که انتخاب را برای خریداران بسیار آسان کرده اند.

ظروف سرامیکی

این ظروف به دلیل جنس سرامیکی خود وزن سبکی دارند و علاوه بر آن در طرح های بسیار زیبا و متنوع تولید می شوند و میهمان امروز خانه بسیاری از خانم های خانه دار هستند. شما در مهمانی های خود می توانید با قرار دادن چند طرح از آن در اندازه های مختلف جلوه زیبایی به میز پذیرایی خود دهید و با چند خوراکی متنوع، در ظروف جداگانه از میهمانان خود پذیرایی کنید.

ظروف مسی

خرید ظروف پذیرایی مسی

یکی دیگر از ظروفی که از قیمت تقریبا بالایی برخوردار است ظروف مسی هستند که از قدیم الایام در میان لوازم آشپزخانه بسیار باب بوده اند. این ظروف جلوه خاصی دارند، البته سلیقه همه مردم در استفاده از این لوازم خانه و آشپزخانه یکی نیست و ممکن است به خصوص در میان جوانان این دوره طرفدار آن چنانی نداشته باشند. اما این کمبود طرفدار، از ارزش این ظروف کم نمی کند چرا که طرفداران آن می دانند این ظروف چقدر ارزشمند هستند. از طرفی می دانید که پخت و پز در این ظروف بر خاصیت غذای داخل آن می افزاید. برای پذیرایی نیز انواع مختلفی از این ظروف وجود دارد؛ مانند شکلات خوری، قند دان، سینی و غیره. البته یک ایراد در این ظروف وارد است آن هم این است که با گذشت زمان تغییر رنگ می دهند که خوشبختانه با روش هایی مثل استفاده از روغن های جلا رنگشان ‌قابل بازگشت است.

ظروف چینی

خرید آنلاین ظروف پذیرایی

تقریبا همه مردم با جنس و طرح های ظروف چینی آشنایی دارند و می توانند ظروف چینی را از باقی ظروف تشخیص دهند. ظروف چینی تقریبا از زمان کودکی همه ما در بین لوازم خانه های ما موجود بوده اند، فقط با گذشت زمان طرح های آن ها تغییر کرده و به مراتب در طرح های جدید تری عرضه شده اند. این ظروف جنس بسیار خوبی دارند و وزنشان متوسط است؛ یعنی نه وزن بسیار سنگینی دارند و نه بسیار سبک اند. اولین طرحی که از چینی ها در ذهنمان می آید چینی های طرح گل سرخ است که به صورت ناخودآگاه همه آن طرح را در پس ذهن خود داریم‌.

ظروف آرکوپال

این نوع ظروف هم طرفداران بسیار زیادی دارند. ظروف آرکوپال جنسی شبیه به شیشه و چینی دارند و در طرح های بسیار زیبایی در بازار عرضه می گردند. نام دیگر آرکوپال اوپال است اما بیشتر آن را با همان نام آرکوپال می شناسند. آرکوپال ها مانند شیشه وزن کمی دارند و یک نوع شیشه طرح دار هستند. همچنین در میان ظروف دیگر قیمت کم تری هم دارند و معمولا نشکن هستند. تمام این مزایا باعث بالا رفتن طرفداران آن شده به طوری که از این ظروف بسیار در لوازم آشپزخانه استفاده می شود.

ظروف سیلور

ظروف سیلور یا نقره ظروفی هستند که درخشش خاصی دارند و به رنگ نقره ای هستند. سیلور ها در طرح ها و اندازه های مختلف وجود دارند و اگر برای پذیرایی استفاده گردند جلوه بسیار زیبایی به میز ها و سفره های پذیرایی می دهند. بسیاری از ظروف سیلور به همراه خود یک پیرکس هم دارند که این ترکیب هم جلوه قابل توجهی دارد. معمولا ظرف های بزرگ سیلور که با پیرکس همراه هستند یک یا دو جا شمعی کوچک هم دارد که اصطلاحا به آنها وارمر گفته و باعث می شود غذا های داخل آن ‌ها تا حدودی گرم نگه داشته شوند. لازم به ذکر است که این ظروف قیمت بالایی دارند و از همین رو بیشتر به عنوان لوازم دکوری مورد استفاده قرار می گیرند.

ظروف پیوتر

جنس این ظروف ترکیبی از قلع و مس است. این ظروف قیمت بسیار بالایی ندارند و در عین حال ظاهر بسیار زیبایی دارند. ظروف پیوتر در دو رنگ مسی و نقره ای عرضه می گردند که این امر باعث شده بسیاری آن را با ظروف مسی یا سیلور اشتباه بگیرند، اما با کمی دقت کاملا قابل تشخیص است که این ظروف، ظروف پیوتر هستند. این ظروف از هر لحاظ می توانند ظروف مقرون به صرفه ای باشند.

ظروف چوبی

ظروف چوبی ظروفی هستند که جلوه بسیار متفاوتی را به خانه و میز های پذیرایی شما می دهند و اگر توانایی تهیه آن ها را داشته باشید می توانید یک خانه بسیار شیک داشته باشید. چرا که چوب تلفیقی از یک حس طبیعت و یک حس نوستالژی است و در طرح های بسیار خاص و تک وجود دارد. این ظروف وزن مناسبی هم دارند و همین مسئله برای این ظروف یک امتیاز محسوب می گردد. شما می توانید به راحتی با روغن های جلای چوب این ظروف را جلا دهید، طوری که گویی هر روز نو و تازه باقی مانده و اصلا کهنه نشوند. از طرفی اگر به عنوان لوازم دکوری هم از آن ها استفاده کنید و کنار دیگر وسایل چوبی خانه تان قرار دهید جلوه بسیار زیبایی خواهند داشت.

ظروف بامبو

این ظروف دسته دیگری از ظروف چوبی محسوب می شوند با این تفاوت که کاملا طبیعی هستند و از گیاه بامبو تهیه می گردند. این ظروف قیمت بسیار بالایی دارند، بسیار سبک هستند و قدرت بسیار بالایی دارند. این مسئله یک امتیاز مثبت محسوب می شود و علاوه بر آن با وجود سبک وزنی از قدرت بالایی برخوردارند.

سینی ها

خرید آنلاین ظروف پذیرایی

سینی ها از لوازم پذیرایی بسیار مهم هستند، چرا که اولین ظرف پذیرایی که معمولا یک مهمان از لوازم منزل ما خواهد دید سینی است. این امر بسیار مهم است که چه سینی ای در چه مهمانی ای استفاده گردد. معمولا سینی های سیلور، مسی، بلور و کریستال برای مهمانی ها استفاده می گردند چرا که ظاهری کاملا مجلسی دارند و استفاده از آن ها یک نوع نشانه احترام به مهمان است.

در آخر می توان گفت ظروف پذیرایی از موارد مهم در خریداری برای لوازم منزل هستند و لازم است که برای خرید آن ها نهایت دقت و وسواس خاصی را به کار گرفت تا هم جنس خوبی را خریداری کنید و هم با توجه به سلیقه خود طرح دلخواه خود را برگزینید. خوشبختانه برای هر سلیقه و هر رده سنی ظروف از تنوع بالایی برخوردار هستند.

فروشگاه اینترنتی هوم اند با ارائه ظروف پذیرایی متنوع در کیفیت های مختلف و قیمت های مناسب پیشرو در ارائه و فروش ظروف پذیرایی می باشد. برای دیدن محصولات بیشتر به وبسایت هوم اند مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه