سبک‌های مختلف دکوراسیونی وجود دارد به خاطر متریال و نوع چیدمان به سبکی نامگذاری شده‌اند. یکی از این سبک‌ها، سبک روستیک است. که به آن سبک چوبی و یا روستایی هم گفته می‌شود در این نوع دکوراسیون منزل، بیشتر متریال استفاده شده از دل طبیعت است.

تاریخچه سبک روستیک

شناخت معماری روستیک عموما با رویکرد اقلیمی و عملکردی همراه است. این گونه از مواجهه با معماری روستا، تک بنا (مسکن و فضای عمومی) و بافت، بیشتر به تبیین پاسخ‌های کالبدی روستا نسبت به عوامل اقلیمی می‌پردازد و یا نحوه جریان زندگی و استقرار عملکردها را در ابنیه روستایی مبنا قرار می‌دهد. در مقابل کیفیت‌های فضایی معماری روستا کمتر مورد مطالعه و شناسایی قرارگرفته و معیارهای فنی و کارشناسانه آن ناگفته مانده است.
از این رو امکان شناسایی و ارزشگذاری کیفیت ابنیه روستایی در طرح‌هایی که معماری بافت و بنای روستا را مخاطب قرار می‌دهند وجود ندارد.

سبک روستیک هوم اندسبک روستیک استفاده از مواد و مصالح و متریال‌های برگرفته از طبیعت، فضایی صمیمی‌تر و همراه با راحتی بیشتر می‌آفریند. در سبک «طبیعت‌گرایی روستایی» وجوه کلیدی از قبیل منسوجات با بافتی قابل لمس و مواد و مصالحی قوی هم به لحاظ ظاهر و هم کیفیت ساختاری آن مانند آجر یا چوب‌های طبیعی و توپر و بالاتر از همه این‌ها، اشتیاق به بازتاب فضای طبیعی خارج از خانه به درون آن با کاربرد مقلدانه رنگ‌های آرامش‌بخش و الگوهای نقشینه موجود در ذات و ماهیت طبیعت است.

کاشی‌های سفالین و قفسه‌ها و میزهای ساخته شده از جنس چوب واقعی در آشپزخانه یا وجود لوازم تزیینی کاربردی ساخته شده از بافته‌های حصیری و میز و صندلی‌هایی ساخته شده از چنین مواردی از مثال‌های کاربردی این سبک است. وجود فرش‌های بافته شده از الیاف طبیعی مانند فرش‌های کرکی یا پشمی، گبه یا گلیم نیز افزودن رنگ‌های زیبایی است به این ترکیب طبیعت‌گرایانه با سبک روستایی. انواع سنگ‌های طبیعی نیز می‌تواند به عنوان عنصری ساختاری- تزیینی روی دیوار یا کف در سبک روستیک به‌کار رود. سنگ‌های طبیعی نیز با خود رنگ‌های زیبا و آرامش‌بخشی به محیط می‌افزاید.

سبک‌های مختلف دکوراسیونی وجود دارد که هر کدام به خاطر متریال و نوع چیدمان به سبک خاصی معروف شده‌اند. یکی از این سبک‌های دکوراسیونی سبک روستیک است. سبک چوبی و یا روستایی نام دیگر این سبک است. در این سبک بیشتر متریال استفاده شده از دل طبیعت است.

معماری روستیک هوم انداستفاده از مواد و مصالح و متریال‌های برگرفته از طبیعت، فضایی صمیمی‌تر و همراه با راحتی بیشتر می‌آفریند. در سبک «طبیعت‌گرایی روستایی» وجوه کلیدی از قبیل منسوجات با بافتی قابل لمس و مواد و مصالحی قوی هم به‌لحاظ ظاهر و هم کیفیت ساختاری آن مانند آجر یا چوب‌های طبیعی و توپر و بالاتر از همه این‌ها، اشتیاق به بازتاب فضای طبیعی خارج از خانه به درون آن با کاربرد مقلدانه رنگ‌های آرامش‌بخش و الگوهای نقشینه موجود در ذات و ماهیت طبیعت است.

کاشی‌های سفالین و قفسه‌ها و میزهای ساخته شده از جنس چوب واقعی در آشپزخانه یا وجود لوازم تزیینی کاربردی ساخته شده از بافته‌های حصیری و میز و صندلی‌هایی ساخته شده از چنین مواردی از مثال‌های کاربردی این سبک است. وجود فرش‌های بافته شده از الیاف طبیعی مانند فرش‌های کرکی یا پشمی، گبه یا گلیم نیز افزودن رنگ‌های زیبایی است به این ترکیب طبیعت‌گرایانه با سبک روستایی. انواع سنگ‌های طبیعی نیز می‌تواند به عنوان عنصری ساختاری- تزیینی روی دیوار یا کف به کار رود. سنگ‌های طبیعی نیز با خود رنگ‌های زیبا و آرامش‌بخشی به محیط می‌افزاید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد خرید آنلاین دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی، سبک روستیک در عروسی ، سبک روستیک مدرن ، خرید دکوراسیون داخلی و مبلمان روستیک از سایت هوم اند دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه