Menu
نکات کلیدی هنگام خرید چراغ مطالعه

نکات کلیدی هنگام خرید چراغ مطالعه

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که در هنگام مطالعه دچار خستگی چشم هایمان می شویم و یا اینکه خوابمان می گیرد. اگر به دنبال دلایل این موضوع باشیم، می توان به این نکته پی برد که یکی از عوامل حائز اهمیت در خستگی چشم ها، عدم وجود نور مناسب است که در واقع می توان گفت که تنظیم نور مناسب در هنگام مطالعه بخش مهمی از شرایط مطالعه به شمار می رود.

افرادی که اهل مطالعه های طولانی مدت هستند، حتما می دانند که وجود چراغ مطالعه یکی از مهم ترین لوازم ها در لوازم خانه و در واقع لوازم میز مطالعه اتاق خواب یا اتاق کار در منزل به شمار می رود. در واقع تنظیم نور مناسب، شما را در مطالعه بسیار کمک می کند. البته چراغ مطالعه صرفا به عنوان وسیله ای برای خواندن محسوب نمی شود و فعالیت های دیگری مانند فعالیت های هنری، تایپ و یا نوشتن نیز به این وسیله بسیار نیازمند خواهد بود و شما می توانید با تهیه آن بیش از هر چیز دیگری، شرایط این گونه فعالیت ها را برای خود تنظیم و مطلوب کنید.

با توجه به توضیحاتی که داده شد، ممکن است تا به حال به فکر خرید یک چراغ مطالعه مناسب برای اتاق کار و یا مطالعه خود افتاده باشید ولی لازم است که قبل از خرید چراغ مطالعه، نکاتی را در رابطه با این وسیله به منظور راهنمایی بهتر برای آنچه که نیاز دارید، بدانید تا بتوانید چراغ مطالعه بهتر و مناسبی را برای خود تهیه کنید که با یک خرید اشتباه، مجبور به عدم استفاده از آن نشوید.

همانطور که می دانید، چراغ های مطالعه انواع مختلفی را دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه خود و یا کاربردی که از آن می خواهید، نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

در ادامه ی این مقاله نکاتی که در هنگام خرید این وسیله برای لوازم منزلتان حائز اهمیت است آورده شده است که پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید این وسیله را دارید، به این نکات توجه کنید.

نوردهی مناسب

خرید اینترنتی چراغ مطالعه

اولین نکته جهت خرید چراغ مطالعه، توجه به میزان نور موجود در اتاق یا محل کار شما است که در واقع در صورتی که میزان نور اتاق شما زیاد باشد شما نیاز به نوردهی زیادی از این وسیله نخواهید داشت و با یک چراغ کوچک ولی متمرکز کار شما راه می افتد ولی در صورتی که چراغ مطالعه خریداری شده شما تنها چراغی باشد که در اتاق نور تولید می کند، قطعا شما به میزان نور بیشتری نیاز خواهید داشت. اما توجه به این نکته هم بسیار مهم است که در صورتی که تفاوت زیادی در نور موجود روی صفحه کار یا مطالعه شما و نور محیط باشد، شما دچار خستگی چشم می شوید.

نکته ی دیگری که شما در هنگام انتخاب نور مناسب باید به آن توجه داشته باشید، این است که شما بر اساس آنچه که به طور شخصی به آن نیاز دارید باید انتخاب کنید و به فرض اگر شما دچار بیماری آب مروارید باشید نیاز به نور بیشتری دارید و یا برخی فعالیت هایی که نیاز به نور متمرکزتر و زیادتری دارد، ملاک انتخاب شما است.

نوع طراحی چراغ

موضوع دیگری که در هنگام خرید چراغ مطالعه بسیار حائز اهمیت می باشد، توجه به طراحی چراغ است که با توجه به نیاز شما در سه گونه ی متفاوت طراحی شده است. نوع اول آن دسته از چراغ هایی هستند که به صورت رومیزی طراحی شده اند و با توجه به انعطافی که دارند شما می توانید تمرکز لامپ را در جهت های مختلف تنظیم کنید. نوع دوم این چراغ ها، از نوع ایستاده هستند که شما از این دسته از چراغ ها به طور معمول در پذیرایی ها استفاده خواهید کرد و دسته ی آخر چراغ ها مربوط به انواع دیواری آن ها نیز است که شما می توانید هنگامی که روی تخت خواب خود دراز کشیده اید، به راحتی به مطالعه بپردازید. توجه داشته باشید دو دسته اول یعنی چراغ مطالعه رومیزی و ایستاده که لوازم منزل هر یک از ما هستند نه تنها برای تامین میزان نوردهی مناسب است بلکه در زیبایی منزل نیز تاثیر بسزایی داشته و از لوازم دکوری منزل و یا اتاق کار شما نیز محسوب می شوند.

اما نکته ی دیگری که در طراحی این گونه وجود دارد، این است که سری (کلاهک) های مختلفی برای چراغ ها در نظر گرفته شده است که در واقع جهت و فرم پخش نور را تنظیم می کند. به طور مثال، همانگونه که می دانید، سری هایی که برای آباژورها در نظر گرفته شده، به گونه ای طراحی شده است که با جنس نیمه شفافی که دارد بتواند نور بسیار ملایمی را به صورت گسترده تر در اختیار شما قرار دهد و یا سری های مات می تواند نور متمرکزی را برای شما ایجاد کند تا شما بتوانید به راحتی نور مناسبی را برای فعالیت خود داشته باشید.

همانطور که متوجه شدید، طراحی چراغ ها با توجه به نیازهای افراد ساخته شده اند و شما باید قبل از خرید، از نیاز خود آگاه باشید و سپس نسبت به خرید آن اقدام فرمایید.

انتخاب نوع لامپ مناسب

خرید آنلاین چراغ مطالعه

همانطور که از عنوان مشخص است، لامپی که شما برای چراغ خود انتخاب می کنید باید مناسب با شرایط و محیط کار یا فعالیت شما باشد تا بتوانید بازدهی مناسبی از آن داشته باشید.

خوشبختانه در حال حاضر انواع مختلفی از لامپ ها در بازار وجود دارد تا شما بتوانید از میان آن ها انتخاب مناسب تری داشته باشید. اما آنچه که در حال حاضر برای خرید لامپ در لوازم تابنده در منزل مرسوم است، لامپ های از نوع فلورسنت، لامپ های LED و همچنین لامپ های رشته ای نیز است و همانطور که گفته شد در محیط خانه، کاربردهای بیشتری دارد.

در ادامه توضیحات مختصری از این لامپ ها در اختیارتان قرار می دهیم که بتوانید با آگاهی بیشتری نسبت به خرید لامپ برای چراغ خود اقدام کنید.

لامپ های فلورسنت

این لامپ ها در ایران با نام لامپ های کم مصرف شناخته می شوند که معمولا نور سفید تولید میکنند و با توجه به مصرف و نوری که دارند، نزد مردم بسیار محبوبیت دارند. البته باید بدانید این لامپ ها بخاطر نوسانات ولتاژی که ایجاد می کنند، دائما در حال خاموش و روشن شدن هستند ولی با چشم قابل مشاهده نیستند و باید بدانید با توجه به این ویژگی، چراغ مناسبی برای مطالعه نبوده و در طولانی مدت باعث خستگی چشم و یا سردرد می شوند.

لامپ های رشته ای

این لامپ ها که در واقع نام آن بخاطر نوع تابش آن است که با گرم کردن رشته ای درون خود، باعث روشنایی می شوند که کاربرد و محبوبیت خود را از قدیم حفظ کرده اند. همانطور که گفته شد این لامپ های سنتی با گرم کردن رشته درون خود، می توانند نور ثابت در کنار گرمایی که تولید می کنند را در اختیار افراد قرار دهند و با جلوگیری از خستگی چشم، به عنوان یکی از بهترین لامپ ها برای مطالعه شناخته شوند.

لامپ های LED

اگر شما به نور سفید روشن تری احتیاج داشته باشید، می توانید این نوع از لامپ ها را انتخاب کنید که در واقع توزیع نور در این لامپ ها مشابه نور طبیعی است. این موضوع باعث شده است به طور مثال در هنگام مطالعه، تشخیص کلمات بسیار ساده باشند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که اگر صفحات کتاب شما از نوع برگ های گلاسه باشد، قطعا چشمان شما زیر این نور اذیت خواهند شد.

در پایان همانطور که تاکنون متوجه شده اید، شما با توجه به سلیقه ای که در انتخاب دارید و مهم تر از آن نیازی که از این چراغ ها دارید، می توانید نسبت به خرید این چراغ ها اقدام کنید تا بتوانید بازدهی مطلوب تری از خرید خود داشته باشید و همچنین ضرر کمتری را در هنگام استفاده از آن ها متحمل شوید.

شما می توانید برای مطالعه درباره انواع لوازم منزل و روشنایی و همچنین مشاهده و خرید کالا های روشنایی لوکس به وبسایت هوم اند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه