Menu
محاسن استفاده از ظروف آشپزخانه گیاهی

محاسن استفاده از ظروف آشپزخانه گیاهی

گیاه بامبو در جهان جزء آن دسته از گیاهانی است که بسیار سریع رشد کرده و دارای مقاومت بالایی است. در واقع این گیاه بر عکس درختان دیگر در مدت چند هفته رشد می کند و این ویژگی سبب شده تا بامبو از لحاظ مقدار و میزان تولید و تکثیر در گروه گیاهان کم نظیر قرار گیرد. این ویژگی موجب شده گیاه بامبو بدون تردید جزء با ارزش ترین محصولات گیاهی بدون چوب در جهان باشد.

لوازم آشپزخانه گیاهی ناقل بیماری نیستند

اولین مزیت گیاه بامبو این است که ناقل هیچ یک از بیماری ها و آفت ها نیست. به گونه ای که در طول دوره تولید محصولات از جنس بامبو به هیچ عنوان از مواد مضر و شیمیایی استفاده نشده است. در واقع حتی برای محافظت از محصولات و فراورده های گیاهی بامبو  مانند لوازم آشپزخانه از مواد مضر و شیمیایی استفاده نشده است.

لوازم آشپزخانه گیاهی از جنس بامبو با دوام و مقاومت بالا

خرید آنلاین ظروف بامبو

دومین مزیت گیاه بامبو این است که از دوام بالایی بر خوردار است. به گونه ای که هنگامی که لوازم آشپزخانه گیاهی از جنس بامبو بیافتند نمی شکنند. همچنین از آن جایی که مثل سایر چوب ها رطوبت و آب را به خود نمی گیرد قابلیت این را دارد که انواع مواد غذایی را در آن ریخته و از آن استفاده کرد. همچنین لوازم آشپزخانه از جنس بامبو مانند پلاستیک و فوم در هنگام قرار گرفتن در معرض گرما و حرارت ذوب نمی شود در نتیجه هیچ گونه ماده شیمیایی و مضری را تولید نمی کند. در واقع تمام این مزیت ها سبب می شود که افراد از محصولات و فراورده های گیاهی بامبو در آشپزخانه خود استفاده کنند. بهتر است بدانید شما با به کارگیری فراورده های گیاهی بامبو این امکان را خواهید داشت با طبیعت در ارتباط باشید چرا که بامبو ارگانیک و طبیعی است.

آنتی باکتریال بودن ظروف و لوازم آشپزخانه گیاهی

آنتی باکتریال بودن گیاه بامبو از دیگر ویژگی های مهم آن است. این ویژگی سبب می شود که باکتری های مضر را به خود جذب نکند در حالی که بیشتر لوازم آشپزخانه هنگام بر خورد با مواد غذایی باکتری های مضر و خطرناکی را جذب می کنند.

شکننده نبودن ظروف آشپزخانه گیاهی

از دیگر ویژگی هایی که موجب شده ظروف آشپزخانه تولید شده از بامبو به ظروفی منحصر به فرد و شگفت انگیز تبدیل شود این است که بامبو رطوبت و آب را جذب نمی کند در نتیجه نمی شکند و به عبارتی ترک نمی خورد و مانند ظروف چوبی دیگر پوسته پوسته نمی شود.

تجزیه پذیر بودن ظروف آشپزخانه گیاهی

از دیگر ویژگی های این ظروف آشپزخانه این است که پس از رها سازی در محیط زیست تجزیه شده و به عبارتی تجزیه پذیر است.

کاربرد رنگ های طبیعی در ظروف آشپزخانه گیاهی

ششمین ویژگی این ظروف آشپزخانه چوبی این است که در روند تولید و ساخت آن از رنگ های غیر طبیعی و مصنوعی و به عبارتی خطرناک استفاده نمی کنند.

سبک بودن ظروف آشپزخانه گیاهی

ویژگی دیگر این ظروف آشپزخانه چوبی این است که دارای وزن بسیار کم و سبک و همچنین ضد لک است. همچنین از آن جایی که ظرف های گیاهی دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند در نتیجه می توان انواع غذا ها را در آن به ویژه در کافه رستوران ها و کافی شاپ ها سرو کرد.

هزینه استفاده از ظروف و لوازم آشپزخانه گیاهی

یکی از خصوصیات بارز این ظروف آشپزخانه گیاهی قیمت مناسب آن ها است که سبب شده افراد میل بیشتری برای خریدشان داشته باشند.

آموزش از بین بردن آسیب های به وجود آمده در ظروف آشپزخانه چوبی و گیاهی

خرید اینترنتی ظروف گیاهی

استفاده از سمباده و یا اسکاچ زبر

برای از بین بردن این آسیب ها و خراش ها به وسیله سمباده و یا اسکاچ زبر سطح و روی ظرف را صاف کرده زیرا این کار سبب می شود خراش های جزیی و لکه های ایجاد شده از بین روند. سپس با استفاده از دستمالی خیس ظرف را پاک کنید تا خاک چوب حاصل از صیغل دادن آن پاک شود. پس از آن قسمت هایی را که سمباده کشیده اید را به وسیله روغن چرب کرده به گونه ای که روغن به قسمت های خشک چوب نفوذ کند. با این کار به راحتی لوازم آشپزخانه گیاهی شما به یک ظرف تازه و نو بدل می شود.

البته باید توجه داشته باشید که استفاده از روغن های معطر برای چرب کردن ظروف آشپزخانه چوبی بامبو ممنوع است چرا که اگر از رو غن های بو دار مثل روغن نارگیل استفاده کنید در ابتدا موجب مطبوع سازی ظروف شده اما بعد از گذشت مدتی ظروف به خاطر برخورد با مواد غذایی گوناگون بوی نامطبوعی به خود می گیرند و دیگر از آن بوی مطبوع خبری نخواهد بود. اما جالب است بدانید که در میان روغن ها برای چرب کردن این لوازم آشپزخانه گیاهی روغن زیتون و روغن مایع مخصوص مصارف خانگی یا همان روغن های خوراکی مناسب هستند.

راه کار های ضد عفونی کردن ظروف آشپزخانه گیاهی بامبو

فروشگاه آنلاین ظروف گیاهی

استفاده از سرکه جهت ضد عفونی

سرکه راهی برای ضد عفونی کردن ظروف آشپزخانه گیاهی بامبو است. در واقع موثرترین راه برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن لوازم آشپزخانه گیاهی و چوبی به کار گیری از پاک کننده های خانگی و بدون خطر است. برای این کار سرکه و آب را ترکیب کرده و ظرف های آشپزخانه را یک ربع در آن قرار دهید تا کاملا ضد عفونی شوند.

استفاده از لیمو جهت پاک سازی و ضد عفونی

لیمو نیز مانند سرکه در پاک سازی و ضدعفونی ظروف گیاهی و چوبی بسیار کاربرد دارد. برای این منظور ابتدا یک لیمو را آب گرفته سپس آب لیمو را با یک قاشق آب ترکیب کرده سپس آن را با استفاده از پنبه برای ضد عفونی لوازم گیاهی آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید. اما روش دیگر برای ضد عفونی کردن ظروف آشپزخانه گیاهی به وسیله لیمو ترش به این صورت است که درون ظرفی کمی نمک دریا ریخته و بعد نیمی از لیمو ترش را برداشته و روی ظرف بکشید در واقع این کار شبیه یک نوع اسکراب یا همان لایه برداری است سپس ظروف آشپزخانه گیاهی را با آب گرم بشویید.

روند تولید ظروف بامبو

برای ساخت ظروف گیاهی از جنس بامبو ابتدا فیبر گیاه را که از مقاومت بالایی بر خوردار است، در یک فرایند و پروسه سخت پودر کرده، هرچند فقط چند کارخانه توانایی انجام این کار را دارند؛ سپس این پودر را برای این که به یک سری ظرف های محکم و قابل استفاده به عنوان لوازم آشپزخانه تبدیل کنند در قالب های به خصوصی ریخته و با موادی که سمی نیستند ترکیب می کنند تا به صورت یک مواد چسبنده در آید و در آخر این مواد چسبنده را توسط دستگاه ها و قالب ها به ظروفی چون کاسه، بشقاب، سینی، فنجان و غیره تبدیل می کنند. همچنین این گیاه به راحتی رشد و تکثیر می شود. اما جالب است بدانید که دلایل مختلفی برای جلب توجه افراد به این ظروف وجود دارد. به عنوان مثال زیبایی این ظروف و بی نظیر و بی خطر بودن این ظرف ها برای محیط زیست را می توان یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این ظروف در زندگی امروز دانست.

بامبو در زبان فارسی و ایران

در زبان فارسی به بامبو، نی یا همان خیزران می گویند اما نمونه های آن در ایران وجود ندارد و آن را وارد می کنند. علاوه بر آن جالب است بدانید جنگل های بامبو به شکل گروهی به وجود می آیند و ارتفاع هر یک از آن ها به 40 متر می رسد. همچنین به یاد داشته باشید که بامبو یک نوع علف هرز است نه درخت.

تاریخچه به کار گیری بامبو در تولید و ساخت ظرف ها

تاریخچه به کار گیری بامبو برای تولید ظروف و لوازم آشپزخانه به سال های خیلی دور یا همان هزاران سال قبل در چین بر می گردد. از آنجایی که بامبو دارای ویژگی های خاصی است در نتیجه برای تولید و ساخت ظروف انتخاب خوبی است.

شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر درباره ظروف آشپزخانه و دکوراسیون داخلی به وبسایت هوم اند مراجعه کنید و همچنین برای مشاهده و خرید لوازم آشپزخانه و دکوراسیون به وبسایت فروشگاهی هوم اند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه